• сре. Мар 29th, 2023

Булевар Босна и Херцеговина

  • Home
  • ОТВОРЕН НОВ БУЛЕВАР ВО СКОПЈЕ – БИХ Е ЗАВРШЕН ОД ПОЧЕТОК ДО КРАЈ

ОТВОРЕН НОВ БУЛЕВАР ВО СКОПЈЕ – БИХ Е ЗАВРШЕН ОД ПОЧЕТОК ДО КРАЈ

Денеска официјално се пушти во употреба новозавршената делница на булеварот Босна и Херцеговина во северниот дел на Скопје. На прес-конференцијата по повод отворањето на булеварот се обрати градоначалникот Петре Шилегов.…